Kryžkelė tarp vėdinamojo ir nevėdinamojo

Kokio tipo – vėdinamąjį ir nevėdinamąjį – fasadą rinktis, yra užsakovo ar investuotojo valia. Dažniausiai statytojų pasirinkimą lemia paties pastato paskirtis, fasadui keliami reikalavimai ir įrengimo kaina.

Įrengiant nevėdinamąjį fasadą, užtenka termoizoliacinės medžiagos, tinko ar kokių nors kitų apdailos priemonių ir darbas baigtas.

Vėdinamajam fasadui, be minėtų priemonių, dar reikia ir karkaso palikti oro tarpui tarp termoizoliacinės medžiagos ir apdailos priemonių. Karkasas gali būti medinis, tačiau dažniausiai dėl priešgaisrinių reikalavimų ar tiesiog patvarumo statybininkai ir projektuotojai renkasi plieno ar aliuminio karkasą.

Kitas svarbus faktas: kuo sausesnės sienos, tuo sveikiau fasadui. Beveik visi specialistai vėdinamuosius fasadus vadina energiškai efektyvesniais už nevėdinamuosius, kuriuose, kad ir kaip sandariai būtų paslėpti termoizoliaciniai šiltinimo sluoksniai, per tam tikrą laiką ims kondensuotis vandens garai – dėl skirtingos lauko ir pastato vidaus temperatūros termoizoliacinė medžiaga įdrėksta ir palaipsniui praranda šilumines savybes. Vanduo yra apie 15 kartų laidesnė šilumai medžiaga nei statyboje naudojamos įprastos šilumą izoliuojančios medžiagos. O esant vėdinamajam oro tarpui kondensatas greičiau pasišalina. Labai svarbu, kad apdailos medžiagos ne tik leistų drėgmei pasišalinti iš vidaus, bet ir neįgertų jos iš išorės.

Verta atkreipti dėmesį į vadinamąją „kvėpuojančiąją“ membraną. Tai konstrukcijos sluoksnis, praleidžiantis orą ir vandens garus, tačiau nepraleidžiantis skysto vandens. Nors„kvėpuojančioji“ membrana ir nėra privaloma montuojant vėdinamųjų fasadų sistemas, kai kada reikalaujama, kad šios membranos būtų įrengtos.

Svarbus ir tarpas (arba ertmė) tarp vėdinamojo fasado plokščių galinės pusės ir išorinės galinės sienos pusės. Paprastai šiame tarpe įrengiama šilumos izoliacija ir atraminė konstrukcija. Tam tikra ertmės, esančios tarp fasado plokštės galinės pusės ir išorinės pagrindo pusės, kurioje įrengiama šilumos izoliacija arba oro užtvaras, dalis turi likti laisva, kad fasadas vėdintųsi.

Prisijunkite arba diskutuokite anonimiškai
Jūs esate prisijungęs. Diskutuoti anonimiškai.
Diskutuoti anonimiškai arba prisijungti
Skelbti
Diskutuokite