Stumdomų durų privalumai

*Erdvės tausojimas. Stumdomos durys vizualiai atrodo labai lengvai. Jos neužima papildomos vietos, kaip, pavyzdžiui, masyvo durys, kurios atsiveria į kambario vidų ar išorę, yra gerai matomos ir turi atitinkamą vizualinį tūrį. Todėl stumdomos durys yra itin geras pasirinkimas namuose, kuriuose yra nedaug vietos.

Foto: Shutterstock

*Estetiškas namų akcentas. Stumdomų durų pasirinkimas yra iš tiesų nemenkas, galima rasti įvairius interjero stilius atitinkančius dizaino variantus: kaimiškas (angl. rustic) duris, industrinės stilistikos duris, duris su azijietiškais motyvais, klasikines bei modernias duris. Taip pat išskirtinis yra pats durų judėjimas (t.y. slankiojimas), jis sukuria elegancijos ir vientisumo su erdve įspūdį. Beje, tokios durys interjerui gali suteikti papildomą sluoksnį, kuris kuria erdvės gylio įspūdį.

*Vienas montavimas – dvi paskirtys. Kita išskirtinė šių durų savybė yra ta, kad jos atlieka dvi funkcijas. Uždaros stumdomos durys suteikia privatumo, o laikant jas atviras, jos tarytum praplečia erdvę, sujungdama du atskirus kambarius į bendrą erdvę.

Foto: Shutterstock

Stumdomų durų trūkumai

*Sudėtingas valymas. Šios durys nėra lengviausias variantas, kai ateina laikas jas valyti ir prižiūrėti. Dalys, kur slenka ir persidengia durys, nėra lengvai išvalomos. Be to, nešvarumai linkę įsikurti žemiau esančiose juostose.

*Garso izoliacijos trūkumas. Stumdomų durų garso izoliacija, palyginus su tradicinėmis durimis ar langais, yra santykinai maža.