1. Darau Pats: lesyklėlė už 10 eurų

Skaitytojas Eduardas dalijasi su portalo DarauPats.lt skaitytojais išsamia instrukcija, kaip susimeistrauti panašią lesyklą. Tokia lesyklėlė tekainuoja 10 eurų, o jai reikia šių medžiagų: OSB drožlių plokštės, trijų sluoksnių faneros, medinės šluotos koto, vieneto bituminės stogo dangos čerpių, dalies varinio vamzdžio, varinės vielos, bambuko padėkliuko, skardos gabalėlio, PVA klijų ir dažų.

2. Darau Pats: lesyklėlė – sodo žibintas už 70 eurų

Darbas originalių projektų mėgėjams – lesyklėlė, kuri pasitarnauja ir kaip sodo žibintas. Žinoma, kadangi tokia lesyklėlė atlieka kelis vaidmenis, ją pasigaminti kainuos kiek daugiau, ši lesyklėlė – šviestuvas, kainuoja apie 70 eurų. Reikalingos medžiagos: tekintas turėklo statramstis 3 vnt. apie 12 eurų; Stiklo audinio tapetas 1 kv. m. apie 2,5 eurų; Klijuota fanera 1 kv.m. apie 6 eurus; Faneros juostelė 2 vnt. apie 2 eurus; Medienos impregnantas 1l apie 6 eurus; Gruntas (universalus aerozolinis) 1 vnt. apie 7 eurus; Aerozoliniai dažai balti 1 vnt. apie 7 eurus; Aerozoliniai dažai auksiniai 1 flakonėlis apie 7 eurus; Sukta džiuto virvė 6 mm 15 m apie 8 eurus; Suktas špagatas apie 3 eurus; Sodo žibintas apie 3 eurų; Žalios žolės – iš pelkės; Hermetikas apie 3 eurus; Lipalas apie 1 eurą; Medsraigčiai 12 vnt.

3. Darau Pats: lesyklėlė iš atlikusių medžio lentučių

Ši lesyklėlė – nesudėtingas projektas, kurį galima įgyvendinti itin greitai. Jai projekto autoriai rekomenduoja naudoti iš praėjusių meistravimo darbelių ar kitų veiklų užsilikusias medienos lentutes.

4. Darau Pats: originali idėja – lesyklėlė iš kokoso
Skaitytoja Kristina dalijasi įdomia idėja, kaip iš kokoso riešuto sumeistrauti originalią paukščių lesyklėlę. Tai lengvas projektas, kurio sudėtingiausia ir atsakingiausia dalis – dalies kokoso nupjovimas siaurapjūkliu. Tada per atsiradusią angą reikia išskobti riešutą, kad kevalas liktų tuščias. Tuomet belieka pragręžti skyle virvei ant kurios bus kabinam ši lesyklėlė.