Stiklinės durys

Kaip matome pagrindinėje nuotraukoje, net mažai miegamojo zonai, kurioje telpa tik dvigulė lova, reikia skirti dėmesio. Išvengti niūrios ir klaustrofobiškos patalpos įspūdžio gali padėti stiklinės durys – per jas miegamojo erdvė tarsi prasiplečia į kitas namų zonas, bet tuo pat metu išsaugomas privatumo, atskiros patalpos įspūdis. Panašų efektą kuria ir sienoje įrengtas švieslangis, o veidrodis virš lovos paįvairina mažo kambario erdvę ir atrodo dekoratyviai. (Studijos „In Dot“ architekčių Enrikos Riaukaitės-Kalonienės ir Vidos Giedraitienės projektas).


Slankioji pusiau permatoma pertvaros konstrukcija, įrengta ties kojūgaliu, – praktiškas, padedantis taupyti vietą sprendimas, jei norite suteikti miegamajam daugiau privatumo ir romantikos.

Aplink savo ašį

Mažoje erdvėje įrengtame miegamajame vietoj įprastų durų sumontuotos dvi nestandartinio dizaino ant vienos ašies besisukančios plokštumos – neįprastas, bet vertas dėmesio sprendimas. Tai padeda šioje zonoje išsaugoti privatumą ir ramybę bei išvengti ankštos erdvės įspūdžio. Pasukus šias duris atsiveria plati anga, todėl patalpa tarsi įsilieja į kitą kambarį, o uždarius ritmiškai išdėlioti langeliai taip pat neleidžia žvilgsniui atsimušti į akliną sieną.

Nepamainomoji širma

Nedideliame bute interjerą kūrusi dekoratorė Indra Marcinkevičienė miegamojo zoną įrengė bendrajame kambaryje. Norėdama vizualiai atskirti funkcines zonas, tarp miegamojo ir svetainės ji įkomponavo masyvią ryškiu trijų spalvų aksominiu audiniu dekoruotą širmą, derančią prie viso buto spalvinės gamos. Prireikus ši širma gali paslėpti miegamąjį, o jos faktūra suteikia erdvei jaukumo.

Rinkdamiesi širmą savo namams, būkite kūrybiški: visada gerai atrodo ant širmos atkartoti kambario tapetų ar tekstilės raštai ir spalvos.

Romantiškasis baldakimas

Baldakimą daugelis įsivaizduojame kaip istorinių, klasika dvelkiančių dvarų buduarų interjero elementą, ne itin derantį šiuolaikiniuose butuose. Tačiau iš tiesų šis puošnus, iš Rytų šalių kilęs miegamojo aksesuaras neužima nė kiek daugiau vietos nei pati lova. Tiesa, jam reikėtų aukštesnių nei standartinės lubų. Pasirinkę derantį prie interjero stiliaus baldakimą, ne tik suteiksite miegamojo zonai privatumo ir jaukumo, bet ir paįvairinsite erdvę neįprastu elementu.

Prisijunkite arba diskutuokite anonimiškai
Jūs esate prisijungęs. Diskutuoti anonimiškai.
Diskutuoti anonimiškai arba prisijungti
Skelbti
Diskutuokite