Į vis dar kuriamus namus, skirtus šeimos savaitgaliams ir atostogoms, pasikvietęs vilnietis Benas Venskaitis prasitarė, kad pirmiau juose planavo įrengti pirtį. Tačiau stebėdamas, kaip sparčiai auga sūnus, šią mintį kuriam laikui atidėjo ir suskubo įruošti jaukią erdvę atžalai.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad 80 m² namuko pastogėje įrengtame vaiko kambaryje beveik nėra vietos žaisti ir ilsėtis. Tačiau iš tikro 5 m² plote telpa visas keturmečio Henriko pasaulis. Į jį berniukas patenka iš tėvų miegamojo.

Viską savarankiškai projektavęs ir padaręs šeimininkas teigia, kad iš pušų lentų padaryti laiptai gražiau atrodytų be kilimo, o visą namuko koncepciją labiau išryškintų turėklai su stiklo sienele. Tačiau šių idėjų vyras neįgyvendino dėl labai paprastos priežasties: sūnus baimintųsi „kopti“ į savo kambarį, jei pro laiptus ar turėklus matytų pirmo aukšto objektus, kurie jo akytėmis dar atrodytų labai toli. Kad atžala jaustųsi drąsiau, tėtis išrinko prigesintos violetinės spalvos kilimą, o prie jo priderino aukso spalvos laikiklius.

Norėdamas suteikti berniuko kambariui daugiau žaismingumo ir savitumo, šeimininkas įkomponavo ažūrinę sienelę, dekoruotą H raidėmis. Pro ją patogu stebėti, ką sūnus veikia. Jaukumo ir vientisumo įspūdį sukuria to paties atspalvio natūralaus medžio sienų ir grindų lentos. Prie jų priderinta ir žemiškų ramių spalvų tekstilė: rudos bei pilkos pagalvėlės neužgožia erdvės ir leidžia karaliauti margaspalviams vaiko žaislams.

Foto: Augis Narmontas
Foto: Augis Narmontas

Originalus sprendimas: poilsio namo pastogėje įrengtas vaiko kambarys. Antrajame namuko aukšte dėmesį prikausto medinė ažūrinė sienelė, skirianti tėvų miegamąjį nuo vaiko kambario. Sienelėje dominuoja H raidė, simbolizuojanti vaiko vardą. Ją būsto šeimininkai nudažė baltai, derindami prie erdvėje vyraujančių natūralaus medžio tonų.

Foto: Augis Narmontas

Mažyčiame vaiko kambaryje lovos nėra. Kadangi šiame namuke šeima leidžia tik savaitgalius arba atostogas, lovą atstoja čiužinys. Jį patogu pastumti ar pernešti į kitą vietą. Norėdami, kad vaiko kambarys įsilietų į bendrą interjerą, tėvai jame pritaikė klasikos elementų: auksu blizgantys sieniniai šviestuvai dera prie viso namo šviestuvų.

Foto: Augis Narmontas

Puikus sprendimas! Mažą vaiko erdvę šeimininkai išnaudojo labai racionaliai: prie lango įkomponavo atviras lentynas, kuriose ilsisi žaislai ir knygos. Blizgūs pastarųjų laikikliai išduoda šeimininkų aistrą antikvarinėms detalėms. Šiuos laikiklius šeima įsigijo viename iš sendaikčių turgų Romoje.

Foto: Augis Narmontas
Foto: Augis Narmontas

Žaislų dėžę berniukui tėvai padarė patys. Pilkos spalvos rankų darbo medinė dėžė su sūnaus vardu suteikia kambariui savitumo. Ant jos nupiešta raketa išduoda ir mažamečio svajonę – tapti kosmonautu.

Prisijunkite arba diskutuokite anonimiškai
Jūs esate prisijungęs. Diskutuoti anonimiškai.
Diskutuoti anonimiškai arba prisijungti
Skelbti
Diskutuokite