Gražioje gamtos apsuptyje įrengtos sodybos namas buvo renovuojamas iš esmės, projekto autoriai – studijos „Kauno architektai“ komanda – pasakojo, kad šio proceso metu iš esmės pakeistas tiek pastato eksterjeras, tiek funkcinis vidinių erdvių išdėstymas. Buvo siekiama sukurti šiuolaikišką, funkcionalią ir patogią gyvenamąją erdvę, todėl pirmajame aukšte išgriautos kone visos senosios pertvaros ir įrengtas vienas didelis bendrasis kambarys su keliomis funkcinėmis zonomis – atvira svetaine ir valgomuoju bei šiek tiek uždaresne virtuve. Projektuojant interjerą vienas pagrindinių prioritetų buvo stiliaus prasme nenutolti nuo sodybą supančios gamtos įvaizdžio, susieti namo ir jame esančių daiktų praeitį ir dabartį, šiuolaikiškas technologijas ir kūrybiškumą, todėl didelis dėmesys skirtas medžiagų ekologiškumui bei natūralumui. Dėl šios priežasties pasirinktos neįprastos apdailos medžiagos: pirmojo aukšto sienos padengtos natūralaus molio tinku – sveika ir ekologiška medžiaga, kuri suteikė ne tik jaukumo bei šilumos, bet ir unikalumo, sukūrė išskirtinę faktūrą.

Foto: Jevgenija Žukova

Name buvo išsaugotas senas, per abu aukštus einantis kaminas. Projekto autoriai jam suteikė svarbaus interjero akcento vaidmenį. „Židiniui dekoruoti ieškojome išskirtinio meistro – menininko, kuris sukurtų autentišką unikalų meno kūrinį. Menininko Manto Petravičiaus tinkavimo moliu darbai viršijo mūsų lūkesčius – naudodamas įvairias technologijas padengė viso namo sienas. Kamino plokštuma taip pat buvo padengta natūraliu molio tinku, jis, paveiktas metalo dažų ir tam tikro aktyvatoriaus, atrodo tarsi natūraliai surūdijęs paviršius. Šios plokštumos atspalviai padiktavo viso interjero spalvinę gamą ir tapo baltos klasikinių formų krosnelės puikiu fonu“, – pasakojo dizaino projekto autorės.

Foto: Jevgenija Žukova

Nors senas sodybos pastato eksterjeras buvo iš esmės atnaujintas, padidinti langai, tačiau medinis pastatas, dekoruotas tradiciniais raižytais medžio puošybos elementais, natūraliai įsilieja į lietuviško užmiesčio kraštovaizdį.

Interjero autoriai pasakojo ilgai ilgai ieškoję šiam projektui tinkamų – lietuviškų, natūralaus medžio, klasikinio dizaino, ypač kokybiškų – baldų. O rado juos vartydami MANO NAMAI leidinio puslapius

„Pasirinkome „Kemenos namus“ kaip išskirtinio dizaino baldų gamintoją, visiškai atitinkantį mūsų viziją praeitį derinti su dabartimi, funkcionalumą – su estetiškumu, klasikinius elementus – su moderniomis detalėmis. Jų klasikiniai baldai, menininko dekoruoti autentiškais gamtos motyvų, lietuvių tautosakos piešiniais bei raižiniais, harmoningai papildė kuriamą interjero koncepciją“, – džiaugėsi interjero dizainerės.

Foto: Jevgenija Žukova

Prie namų „vizitinės kortelės“ – natūralių, rankomis dekoruotų korpusinių baldų – projekto autoriai derino ir kitus elementus: rinkosi medžio, odos, akmens paviršius, didelį dėmesį skyrė kokybei, funkcionalumui, patvarumui, ilgaamžiškumui. „Atitinkančius šiuos reikalavimus baldus – svetainės sofą, kavos staliukus prie jo, valgomojo stalą ir visas kėdes – radome „Interio“ salone, prekiaujančiame italų dizaino produkcija. Lietuvių ir italų dizaino baldų duetas puikiai papildė vienas kitą ir pabrėžė kuriamą šiuolaikiškumo ir tradicijos dermę“, – pasakojo projekto autoriai.

Foto: Jevgenija Žukova

Kad klasikinių baldų detalės nepaskęstų to paties stiliaus aplinkoje, projekto autoriai pritaikė modernių fragmentų su subtiliomis klasikinėmis detalėmis: modernus italų dizaino valgomojo stalas su akmens keramikos stalviršiu ir medine koja, įspūdingas moderniai klasikines formas interpretuojantis „Karman“ šviestuvas virš jo, švelnios lenktos formos virtuvės maišytuvas, primenantis tulpę.

Foto: Jevgenija Žukova


Švaros ir šviesos įspūdį interjere padėjo kurti ir baltos spalvos šviestuvai. Jie taip pat pabrėžė kuriamą artumo gamtai viziją – ant sienų atsirado sraigių apkramtytų lapų formos šviestuvų su pačių sraigių dekoro elementais, šviestuvas „Pelėda“ WC zonoje, trys paukščiai, tupintys ant šviestuvų virš virtuvės „salos“.

Prisijunkite arba diskutuokite anonimiškai
Jūs esate prisijungęs. Diskutuoti anonimiškai.
Diskutuoti anonimiškai arba prisijungti
Skelbti
Diskutuokite