Darbai buvo pradėti nuo keletos pradinio buto išplanavimo pokyčių. Mažytė pereinama virtuvė, buvusi tiesiai prie įėjimo, ir vonia buvo išgriautos. Vietoj jų suformuota prieškambario erdvė su spinta drabužiams ir patogesnių proporcijų vonia. Išnaudojant lubų aukštį, virš vonios buvo įrengta antresolė daiktams ir miegamoji vieta kartkartėmis užsukantiems svečiams. Ji atsiveria į svetainę, kuri pavirto gyvenamuoju kambariu su atvira virtuve, ir nors patalpoje atsirado daugiau funkcijų, dėl funkcionalesnio išplanavimo ir atviros antresolės, erdvės pojūtis nedideliame bute tik padidėjo.

Foto: Asmeninis archyvas


Išskirtinės šio interjero detalės: unikalūs, senoviniams butams būdingi elementai: aukšti langai bei durys, krosnis, senoviniai radiatoriai ir panašiai. Taikant tvaraus dizaino principus, buvo stengtąsi išsaugoti kuo daugiau šių elementų, juos iš naujo panaudojant. Buvo palikti originalūs radiatoriai, baltai perdažytos senos medinės grindys, išsaugotos esamos aukštos dvivėrės durys, atidengta plytų siena ir t.t. Kadangi būstas yra aukštomis lubomis, erdvės pojūčiui dar labiau paryškinti, visame bute dominuoja balta spalva (nuo lubų iki pat baltų medinių grindų).

Prie senovinio buto estetikos interjerui buvo parinkta retro stilistika su skandinaviško stiliaus priemaišomis. Šie stiliai derėdami tarpusavyje sukuria erdvės vizualinį vientisumą. Papildomo charakterio būstui suteikia spalviniai akcentai, šviestuvai ir kitos nedidelės, kruopščiai parinktos detalės.

Pasak architekto, sunkiausia užduotis buvo gan ankštas biudžetas, dėl kurio teko atrinkinėti, kurie pokyčiai interjere tikrai būtini, o kurių galima atsisakyti. Tai ypač sunku yra renovuojant senus butus, nes niekada negali žinoti, kokios problemos gali išlįsti pajudinus vieną ar kitą kampą.