Kopūstas – puiki daržovė, tikras vitaminų ir naudingiausių mikroelementų šaltinis. Jis paįvairins jūsų racioną rudens ir žiemos laikotarpiu, taip pat padės kovoti su avitaminoze. Tam jį sūdo, raugina, marinuoja ir ruošia įvairius patiekalus iš šviežio.

Atrodytų, laikyti kopūstą nėra sudėtinga, tačiau iš tikrųjų išsaugoti jį iki pavasario nėra taip paprasta. Juk reikia ne tik teisingai pasirinkti rūšį ir atsižvelgti į jo auginimo sąlygas, bet ir kruopščiai paruošti pačią saugojimo vietą. Taigi, pasiaiškinkime kaip visa tai padaryti.

Kokios kopūsto veislės tinka laikymui?

Susimąstyti apie gūžinio kopūsto laikymą reikia dar prieš sodinant šią daržovę. Iš pradžių apsispręskite dėl subrendimo terminų: ankstyvieji, vidutinio ankstyvumo, vidutinio vėlyvumo ar vėlyvieji. Ankstyvųjų veislių kopūstai nuimami gegužės ar birželio mėnesį ir ilgalaikiam saugojimui jie netinka. Vidutinio ankstyvumo kopūstus galima išlaikyti apie du-tris mėnesius.

Jeigu norite apsirūpinti kopūstais šešiems-aštuoniems mėnesiams, teikite pirmenybę vidutinio vėlyvumo ar vėlyviems kopūstams, kurie puikiai laikosi ir tinka marinavimui, rauginimui ir ilgalaikiam laikymui. Jų galvos tvirtos, tankios, juose labai daug ląstelienos.

Vidutinio vėlyvumo kopūstų veislės

Iš vidutinio vėlyvumo baltųjų gūžinių kopūstų ypač geri yra:
„Podarok“ – jo žalsvai baltos gūžės puikiai išsilaiko iki šešių-septynių mėnesių;

„Dobrovodskaja“ – gūžės sveria iki šešių kilogramų ir savo savybių nepraranda apie pusmetį;

„Vjuga“ – šie pilkšvai žali tarsi vašku dengti kopūstai pragulės iki aštuonių mėnesių.

Ne tokios populiarios, tačiau ne mažiau įdomios yra šios vidutinio vėlyvumo kopūstų veislės: „Rusinovka“, „Slava 1305“, „Urožainaja“, „Stoličnaja“, „Beloruskaja 455“, „Final“, „Braunšveigo“, „Dauzrvais“. Dėmesio vertos ir hibridinės veislės: „Megatonas“, „Kriumon F1“, „Hermes“, „Menza“, „Rinda“, „Hannibal“ ir kitos.

Vėlyvosios kopūstų veislės

Tarp vėlyvųjų kopūstų veislių populiariausios yra:
„Belosnežka“ – šios veislės kopūstų baltai žalios galvos nesutrūkinėja ir gali išsilaikyti iki pusės metų;

„Amager“ – viena iš geriausiai išsilaikančių kopūstų veislių (iki aštuonių mėnesių);

„Kamennaja golovka“ – su apskritai paplokščiomis gūžėmis, kurios per dvylika mėnesių pasidarys tik dar skanesnės.

Sodininkai mėgsta ir kitas vėlyvąsias veisles („Biriuza plius“ „Morozo“, „Biriučekytskaja 138“, „Langedeiker“, „Sacharnaja golova“) ir hibridus („Bartolo“, „Kolobok F1“, „Atrija“, „Aros“, „Ekstra“).

Kaip auginimo sąlygos atsiliepia kopūsto gebėjimui išsilaikyti

Gebėjimas išsilaikyti priklauso ne vien nuo kopūstų rūšies, bet ir nuo auginimo sąlygų. Kopūstai, kurie yra išaugę lengvame ar vidutiniame dirvožemyje, išsilaiko kur kas geriau už tuos, kurie užauginti priemolyje. Kritulių perteklius rudenį neigiamai atsiliepia kopūstų gebėjimui išsilaikyti. Dar nespėjusios susiformuoti gūžės sukęžta ir suskeldėja.

Turi įtakos ir trąšų kiekis. Beje, ne vien trąšos, kurios buvo naudotos auginant kopūstus, bet ir tos, kuriomis buvo tręšiamos ankstesnės toje pačioje vietoje augusios kultūros.

Nepamirškite, kad azotu pertręštoje dirvoje augę kopūstai ilgalaikiam laikymui netinkami! Tokių kopūstų lapuose stipriai sumažėja sausųjų medžiagų, dėl ko gūžės suskeldėja, greitai sukežta ir ima pūti. O štai padidintas fosforo ir kalio trąšų kiekis kopūstų laikymui gali tik pasitarnauti.

Kada ir kaip nuimti kopūstų derlių?

Kopūstų derliaus nuėmimas pradedamas tada, kai dienos temperatūra svyruoja nuo plius 2 iki plius 8 laipsnių Celsijaus, o naktimis būna nedidelės šalnos, ne mažiau minus 3 laipsnių Celsijaus. Anksčiau nuimtos gūžės dažnai pradeda vysti, vėliau suskeldėja.

Geriausia kopūstų derlių nuimti esant sausam orui, kitaip juos teks iš pradžių išdžiovinti, o tai suteikia nemažai papildomų rūpesčių. Nupjaukite kopūstų gūžes aštriu peiliu, palikdami dviejų-trijų centimetrų ilgio kopūstkotį. Tačiau jeigu ketinate laikyti kopūstus pakabintus už kopūstkočių, jų nupjauti nereikia. Bet kokiu atveju neverta nupjauti viršutinių lapų – palikite du viršutinius lapus apsaugai nuo nedidelių mechaninių pažeidimų ir įvairių ligų.

Kopūstų rūšiavimas

Ilgalaikiam laikymui atrinkite tik tvirtas, nepažeistas ir subrendusias gūžes. Išbrokuokite:
visas nesubrendusias gūžes;
mechaniškai pažeistas gūžes;
suskilusias gūžes;
pašalusias, taip pat kenkėjų ir ligų pažeistas gūžes – jos taip pat netinka ilgalaikiam laikymui.

Kopūstų laikymas

Kopūstų laikymo būdų yra net keletas ir kiekvienas jų savaip geras. Pasirinkite tą, kuris tinkamiausias jūsų sąlygoms. Tačiau turėkite omenyje, kad apsispręsti reikia dar prieš nuimant kopūstų derlių.

Kopūstų laikymo sąlygos

Kopūstus galima laikyti rūsiuose, sandėliukuose ar šaldytuvuose, balkonuose ir netgi žemės tranšėjose. Kad ir kur nuspręstumėte laikyti šią vertingą daržovę, svarbiausia yra užtikrinti optimalią jos laikymo temperatūrą (nuo minus 1 iki plius 1 laipsnio Celsijaus) ir santykinį drėgnumą (85-95 procentai). Nepaisant pakankamai didelio drėgnumo, patalpoje neturi būti grybelių ir pelėsio. Bent kartą per mėnesį patalpą išvėdinkite.

Kai jau nusprendėte, kur laikysite kopūstus, ir sukūrėte tam reikiamas sąlygas, turite pasirinkti labiausiai jums tinkantį laikymo būdą.

Prisijunkite arba diskutuokite anonimiškai
Jūs esate prisijungęs. Diskutuoti anonimiškai.
Diskutuoti anonimiškai arba prisijungti
Skelbti
Diskutuokite