Vertikalios sodininkystės tendencija yra populiari jau keletą metų. Vertikalus daržas yra ypatingas tuo, kad jam nereikia daug vietos. Tad akivaizdu, kad toks vertikalių plokštumų išnaudojimas yra prasmingas tiems, kurie turi ribotą horizontalią erdvę, pavyzdžiui, buto gyventojams. Pateikiame keletą sumanių vertikalios sodininkystės idėjų.

Daržininkystė plastikiniuose buteliuose. Tai būdas ne tik įsirengti nedidelį daržą balkone, bet ir būti atsakingiems už gamtos apsaugą, seniems plastikiniams buteliams suteikiant naują paskirtį.

Foto: Shutterstock

Daržininkystė kokoso lukštuose. Itin originalus būdas – augalų auginimas kokoso lukštuose. Juose labai tinka auginti salotas bei kitus panašius žalėsius, kurių šaknys auga negiliai.

Foto: Shutterstock

Aaugalų auginimui skirtų kišenių idėja. Tai patogus auginimo būdas, kai labai trūksta erdvės. Augalų auginimui skirtas kišenes iš plastiko, vilnos ar kitos medžiagos galima rasti specializuotose sodo prekių parduotuvėse. Taip pat internete galima rasti instrukcijų, kaip jas pasigaminti patiems.

Foto: Shutterstock

Senų kopėčių ar lentynos prikėlimas naujam gyvenimui. Vertikaliam vazonėlių išdėstymui galite panaudoti senas kopėčias arba lentyną.

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock

Medinio padėklo idėja. Senas medinis padėklas gali pasitarnaut kaip vieta vertikaliam darželiui.

Foto: Shutterstock

Kūrybiškas vazonėlių išdėstymas. Taip pat galima tiesiog leisti pasireikšti savo kūrybiškumui ir pasirinktu būdu sukabinti vazonėlius.

Foto: Shutterstock

Dėmesio! Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir kovo mėnesio pabaigoje išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.