Parodoje galima pamatyti ne tik įvairiausius augalus – medžius, krūmus, vaismedžius ar gėles, bet ir juos įsigyti. Taip pat gausu stendų, kuriuose pristatomos prekės, susijusios su sodu: šiltnamiai, karučiai, vazonai, durpės, kepsninės, sodo įrankiai, baseinai, skulptūros, gyvūnų prekės bei kt. Į parodą atvyksta ir nemažai lankytojų iš Lietuvos: augalų augintojų, želdynų specialistų ar tiesiog besidominčių šios srities naujovėmis.

Paroda "Gardenia" Poznanėje.
Foto: Asmeninis archyvas
Parodoje gausu įvairiausių sodo prekių.
Foto: Asmeninis archyvas
Magnolijų kolekcionieriai itin vertina retas geltonžiedes magnolijas (Magnolija 'Maxine Merrill').
Foto: Asmeninis archyvas
Didžialapė hortenzija 'Magical'.
Foto: Asmeninis archyvas

Kaip ir pernai, visoje Europoje (o greičiausiai ir visame pasaulyje) išlieka ta pati tendencija, kai namų aplinką siekiama padaryti kiek įmanoma natūralesnę ir draugiškesnę gamtai, vis dažniau sodinami tokie dekoratyviniai augalai, kurie primena natūralius ir savaiminius augalus gamtoje. Populiarūs ir ekologiški prieskonių darželiai, kuriuos gali turėti net neturintys savo sodo sklypelio ir auginantys augalus balkone ar ant palangės. Vienu žodžiu, sode ir darže stengiamasi siekti natūralumo bei paprastumo.

Iš neišvaizdžių lelijų svogūnėlių išaugs nuostabios gėlės.
Foto: Asmeninis archyvas
Vienoje iš parodos salių kasmet vyksta ir studentų floristikos paroda-konkursas.
Foto: Asmeninis archyvas
Sveiki atvykę į parodą "Gardenia 2018"!
Foto: Asmeninis archyvas

Šiemet buvo ypač didelis pasirinkimas žoliapjovių-robotų arba vejapjovių, įkraunamų elektra. Didėjant tokių mechanizmų poreikiui bei mažėjant jų kainai, jos vis dažniau naudojamos, nes vis labiau vertinama tai, kad šios žoliapjovės dirba tyliai (daugelis nuosavų namų savininkų žino tą „malonumą“, kai ankstyvą savaitgalio rytą kaimynai užkuria triukšmingą benzininę žoliapjovę), neteršia oro ir savarankiškai pjauna žolę, taigi, sutaupo laisvo laiko. Ne be reikalo želdynų specialistai juokauja, kad didelė veja, jeigu ji pjaunama su benzinine vejapjove, vadinama „žaliuoju asfaltu“, nes tokią pjaunant sukeliamas didelis ir ilgalaikis triukšmas bei benzino dūmų smarvė, o ir pjovėjui nėra į sveikatą nei vejapjovės sukelta vibracija, nei sunkus fizinis darbas.

Pastaruoju metu didėja paklausa bei pasiūla vejapjovėms-robotams.
Foto: Asmeninis archyvas
Dalis šių gėlių yra dirbtinės, o dalis natūralios, bet jas sunku atskirti, nes atrodo kaip natūralios.
Foto: Asmeninis archyvas

Yra nemaža grupė sodininkų-mėgėjų, kurie jaučia didelį malonumą kai kuriuos sodo įrenginius gamindami patys, nes savo rankomis pastatytas šiltnamiukas ar rūkykla, savo rankomis sumeistrauta smėlio dėžė vaikui ar suolelis poilsiui suteikia žymiai didesnį malonumą nei nusipirktas gatavas. Tad gamintojai irgi prisitaiko prie tokių išaugusių poreikių, tad daugėja sodo priemonių bei prekių, iš kurių nesudėtinga patiems kažką pastatyti ar greitai paruošti: šiltnamių, laistymo įrenginių, rūkyklų, kompostavimo dėžių ir pan. Ne ką mažiau populiarios ir idėjos, kaip iš panaudotų ar antrinių atliekų galima susikurti įdomų kampelį sode, panaudojant medinius padėklus ar dėžes, malkas, virves, senas plytas ar nereikalingas knygas.

Sodo suolelis-kompostavimo dėžė.
Foto: Asmeninis archyvas
Spalvingi ir prisitaikantys prie aplinkos sodo pufai.
Foto: Asmeninis archyvas
Parodoje sudaromos sutartys tarp augintojų ir tiekėjų, tame tarpe ir iš Lietuvos.
Foto: Asmeninis archyvas

Kiemo aplinkos tvarkymo bei kraštovaizdžio srityje dažniausiai vyrauja minimalistinis, skandinaviškas arba natūralistinis stilius. Labiau vertinamas vienas ar keletas originalių medis ar krūmų kaip kiemo akcentas nei didelė grupė ryškiaspalvių gėlių.

Gal norėtumėte savo kieme šio už žmogų didesnio buksmedžio?
Foto: Asmeninis archyvas
"Mis Lenkijos šaknys" - iš tiesų, mūsų kaimynai garsėja senomis sodininkystės tradicijomis.
Foto: Asmeninis archyvas
Daugelis sodinukų supakuoti į tokias viliojančias dėžutes, tad akys nori pirkti jų kuo daugiau.
Foto: Asmeninis archyvas

Europoje prieš kelis dešimtmečius išpopuliarėjusi ir vis dar populiari vadinamoji „olandiška banga“ šiuo metu Lietuvoje iš tiesų yra „ant bangos“. Tai grupės įvairiausių žolynų bei neryškių gėlių, sukuriančių natūralios ir banguojančios pievos įspūdį.

Rododendrai būna ir margais lapais, tik Lietuvoje jie žiemoja gan sunkiai.
Foto: Asmeninis archyvas
Europoje populiarios pušelės, kurių spygliai žiemą tampa geltoni, bet Lietuvoje į tokias vis dar žiūrima įtariai.
Foto: Asmeninis archyvas
Ne tik melsvių (Hosta), bet ir kitų gėlių mėgėjams buvo galima rasti didžiulį pasirinkimą.
Foto: Asmeninis archyvas
Vazonėlių laistymo sistemą galima įsirengti net namie ant palangės.
Foto: Asmeninis archyvas

Be abejo, parodoje neužmiršti ir augalų kolekcionieriai, kuriems selekcininkai kasmet sukuria naujų ir įdomių gėlių, krūmų ar medelių veislių. Šiais nuolatinės skubos laikais stengiamasi, kad naujoms augalų veislėms reikėtų minimalios priežiūros, kad jie kiek tik įmanoma būtų nereiklūs dirvos derlingumui, drėgnumui ar apšvietimui. Naujos augalų veislės šiais laikais dažniausiai kuriamos mokslinėse laboratorijose ir jos saugomos autorinių teisių. Ir nors Lietuvoje tai dar vis naujovė, bet savavališkai dauginti ir platinti augalus, kurie patentuoti yra draudžiama, jie lygiai taip pat ginami autorinių teisių kaip ir bet kuri kita kūryba – filmai, knygos ar muzika.

Vis dar populiarus ir labiau populiarėjantis vertikalusis želdinimas taupo namuose ar biure vietą.
Foto: Asmeninis archyvas
Iš paruoštų ruošinių su išsamia instrukcija visai paprasta patiems namuose įsirengti mini rūkyklą.
Foto: Asmeninis archyvas
Hamamelis - unikalus krūmas, žydintis rudenį ir žiemą, gerai augantis ir Lietuvoje.
Foto: Asmeninis archyvas
Vokarnis (Fothergilla) 'Mount Airy' augina žiedynus, panašius į simpatiškus šepetukus.
Foto: Asmeninis archyvas

Visai neilgai truks, kai tikrasis pavasaris pasirodys ir Lietuvoje, tad visus šiuos augalus bei naujoves lietuviai taip pat galės įsigyti savo kiemui bei sodui, ir su didesniu patogumu bei malonumu galės atsiduoti sodininkavimo aistrai.

Dėmesio! Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir kovo mėnesio pabaigoje išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.