1. Inkubatorius sodinukams

Vienas įdomiausių aliuminio folijos panaudojimo būdų sodininkystėje – patogus šiltnamis, kuriame efektyviai skatinamas sodinukų augimas. Jums prireiks kartoninės dėžutės (tiks batų dėžė) su aliuminio folija išklotomis vidinėmis sienelėmis. Keli centimetrai folijos gali būti išsikišę viršuje. Jei reikia, foliją papildomai fiksuokite klijais ar lipnia juostele. Dėžės dugne pradurkite nedideles skylutes drenažui ir sustatykite sodinukus į dėžę.

2. Paukščių baidymas

Paukščiai bijo švytinčių ir garsus skleidžiančių objektų, taigi jei baiminatės jūsų derliui pavojų keliančių sparnuočių, ant medžio šakų pakabinkite kelias aliuminio folijos juostas. Jei norite dar geresnio efekto, ant juostų priklijuokite porą pavojingai atrodančių akių.

3. Apsauga nuo kenkėjų

Tam tikrų rūšių kenkėjiški vabzdžiai kiaušinius deda maksimaliu pažeidžiamumu pasižyminčiose vietose, pavyzdžiui, apatinėje lapų pusėje ar prie žiedų pagrindo. Tokių vabzdžių dauginimosi išvengti padės štai tai toks metodas: sezono pradžioje aliuminio folija apvyniokite augalo kamieno apačią arba apatines šakas. Tokiu būdu kenkėjus apgausite ir jie padės kiaušinėlius ant folijos.

4. Apsauga nuo šliužų ir parazitų

Jei norite apsisaugoti nuo šių mažų neprašytų sodo svečių, naudokite foliją mulčiavimui. Paprasčiausiai išklokite naujos arba panaudotos aliuminio folijos lakštais plotą augalo stiebo apačioje. Folijos lakštus užfiksuokite nedideliais akmenėliais, kad jų nenupūstų vėjas. Dar galite sumaišyti mulčią su folijos juostelėmis ir šį mišinį tolygiai paskirstyti aplink augalus. Teigiama, kad tokia priemonė padeda išlaikyti drėgmę dirvoje, mažina jos temperatūrą, stabdo žolės augimą ir, savaime suprantama, atbaido šliužus, parazitus ir vabzdžius.

5. Medžių apsauga nuo graužikų žiemą

Pelėnai, pelės ir zuikiai kelia rimtą pavojų medžiams ir krūmams. Šie kenkėjai padaro išorinių pažeidimų, todėl kyla pavojus augalo sveikatai ir mažėja ateities augimo potencialas. Jei norite sodo medžius apsaugoti žiemą, naudokite aliuminio foliją, kuri baido graužikus ir apsaugo augalus.
Išmatuokite medžio kamieno apatinę dalį ir paruoškite atitinkamo dydžio folijos lakštus. Dviem folijos sluoksniais apvyniokite medžio kamieno apačią. Foliją prispauskite prie kamieno, kad tinkamai priglustų. Geriausiam rezultatui pasiekti patartina kiekvieną folijos sluoksnį tvirtinti atskirai.

6. Vienkartinis tirpalų piltuvėlis

Trąšos, pesticidai ir herbicidai – nepigi kiekvienam sodininkui tenkanti investicija. Šios priemonės kainuoja nemažai, taigi jų švaistyti veltui jokiais būdais negalima. Namų gamybos piltuvėlis gali būti itin efektyviai panaudotas sodo priežiūrai, kai tirpalą tenka supilti atgal į jam skirtą tarą. Toks metodas ne tik padės taupyti, bet ir sumažins šiam procesui būdingą nešvaros kiekį. Nesudėtingai tokį piltuvėlį pasigaminsite iš aliuminio folijos lakšto, susukto į kūgį. Pilkite tirpalo į piltuvėlį ir imkitės sodo priežiūros darbų išvengdami beprasmiškai išeikvojamų brangių medžiagų ir papildomos netvarkos.