Sodo komposterio naudojimo principas paprastas: į dėžę su dangčiu sudedamos įvairios organinės atliekos – maisto likučiai (išskyrus mėsos ir pieno produktus), išrautos piktžolės, nukritę lapai, vaisiai, šakos ir kt. Prieš dedant į komposterį, medžiagą būtina susmulkinti ir užpilti durpių ar žemės sluoksniu.

Foto: Gamintojo archyvas

Norint išvengti puvimo ir pelėsių atsiradimo, būtina užtikrinti gerą vėdinimą. Todėl krūvą reikės periodiškai vartyti. Dėžė turi turėti specialias angas sienose ir dugne, kad vanduo netrukdomas tekėtų į apačią ir iš visų pusių skverbtųsi oras.

Veikiant mikroorganizmams, medžiaga skaidosi ir virsta kompostu. Norint pagreitinti procesą, galima pasinaudoti specialiomis biologinėmis kompostavimo priemonėmis.

Galiausiai turi gautis sausos birios organinės tamsios spalvos trąšos, kurios turi būti praktiškai homogeniškos, be pelėsių ir vabzdžių.

Foto: Gamintojo archyvas

Rinkdamiesi dėžę kompostui, iš anksto pagalvokite, kokio dydžio jums reikia, atsižvelgiant į numatomą medžiagos kiekį. Dėžės medžiaga gali būti bet kokia – metalas, medis, plastikas, svarbiausia, kad ji išlaikytų apkrovą, būtų laidi šilumai ir ją gerai saugotų, nes taip aktyvinamas mikroorganizmų darbas.

Linkime gausaus derliaus!

Foto: Gamintojo archyvas


Palapinės | Sodo baldai | Šiltnamiai | PREKĖS SODUI ir BALKONUI ir kiti gaminiai Tavo kiemui ir poilsiui gamtoje

Daugiau informacijos: www.averto.lt