Jums reikės

Medžiagos:
18 medžio drožlių plokštės gabaliukų, matmenys – 25 x 25 x 1,6 cm;
18 putplasčio gabaliukų, matmenys – 25 x 25 x 5 cm;
Klijų, tinkamų putplasčiui klijuoti;
3 m vatalino;
3 skirtingų atspalvių audinių atraižų, matmenys – 100 x 140 cm;
Medžio drožlių plokštės arba faneros, matmenys – 140 x 70 cm;
3,5 x 25 mm medsraigčių;
2 pušinių lentelių, matmenys – 22 x 44 x 900 mm;
4 x 40 mm dydžio varžtų.

Įrankiai:
Teptukas;
Matavimo juosta;
Žirklės;
Baldinis segiklis;
Elektrinis suktuvas.

1. Putplasčio kvadratėlius priklijuokite prie medžio drožlių plokštės kvadratų.

Foto: Vida Press

2. Vataliną sukarpykite į 18 kvadratų, kiekvieno dydis – 40 x 40 cm. Uždenkite jais medžio drožlių ir putplasčio kvadratėlius, kraštus gražiai užlenkite kitoje pusėje ir prisekite, išlindusius apkarpykite.

Foto: Vida Press
Foto: Vida Press

3. Dabar tą patį padarykite su audinių atraižomis, tik kraštų nekirpkite, o gražiai sulankstykite kaip pakuodami dovanas ir prisekite segikliu.

Foto: Vida Press

4. Apvilkę visus 18 kvadratų, sudėkite juos ant grindų ir tarsi mozaiką sudėliokite jums patinkančią spalvinę kompoziciją. Kai rezultatas tenkins, kiekvieną kvadratėlį apverskite gerąja puse žemyn. Geriausia dėlioti kambario kampe: kvadratėlius dėliokite palei dvi sienas – bus lengviau išlaikyti taisyklingą stačiakampio formą. Tuomet uždėkite faneros ar medžio drožlių plokštę – čia bus nugarėlė. Prisukite ją 25 mm varžtais.

Foto: Vida Press

5. Ant pušinių pagaliukų pasižymėkite lovos aukštį – tai bus galvūgalio kojelės. Padėkite juos ant nugarėlės palei kraštus ir pritvirtinkite 40 mm varžtais. Pastatykite naująjį galvūgalį prie sienos ir pristumkite lovą. Kad būtų tvirčiau, galvūgalio kojeles varžtais galima prisukti prie lovos rėmo.

Foto: Vida Press

Pastaba!
Pavyzdyje pateikto galvūgalio detalių matmenys pritaikyti 140 cm pločio lovai. Jei jūsų lova didesnė, tai ir kvadratėlių dydis bus kitoks. Tarkime, 200 cm pločio lovai galima pasigaminti 24 kvadratėlius, kurių dydis – 25 x 25 cm.