Ir taip buvo ne tik pas mus, bet ir visame pasaulyje. Tyrėjai iš „Currys PC World“ palygino britų namų šeimininkės gyvenimą šeštajame dešimtmetyje ir dabar, rašo „Good Housekeeping“. Buities darbams statistinė britė sugaišdavo 57 valandas per savaitę! Tai 42 valandos „įprastų“ darbų namuose, tokių kaip tvarkymas ir maisto gaminimas, ir 15-20 valandų „generalinio tvarkymo“ kiekvieną savaitę.

Pasak tyrėjų, dabar tokiems pat veiksmams moteris sugaišta 55 valandomis mažiau – iš viso vieną-dvi valandas per savaitę. Tokį skirtumą, anot tyrėjų, užtikrina automatizacija ir progresas buitinės technikos srityje. Kitas teigiamas pokytis – šiais laikais 30 proc. šiuolaikinių šeimų sutuoktiniai pareigas namuose dalijasi po lygiai, kas buvo neįsivaizduojama šeštajame dešimtmetyje.

Į klausimą, kur namuose reikia dirbti daugiausiai, dauguma respondentų atsako, kad virtuvėje (47 proc.) ir svetainėje (25 proc.). Miegamąjį tvarko tik 4 proc. namų šeimininkių.

Socialinė istorikė Seren Evans-Charrington aiškina: „Šiuolaikinės šeimos nejaučia tokio didelio spaudimo, kaip mūsų tėvai. XX amžiaus viduryje tobuli namai buvo savotiškas rodiklis, pagal kurį buvo sprendžiama apie žmogaus padėtį visuomenėje, tad moterys buvo priverstos labai sunkiai dirbti, kad namai visada spindėtų švara.“